Konečně si máme kde sednout na kávu. A nejen my, i hodně z vás jsme přivítali v naší nové kavárně a krámku.

Co je nového?

Největším hitem byl v létě kromě zmrzliny „Křepenický TRIO koláč”, což je vlastně trojbarevný frgál z Valašska. Povidla ze mlýna od Veverků, domácí vejce a mouka ze Sedlčan. A co je od nás? Šikovné ruce a láska k řemeslu. Stále jezdíme na farmářské trhy. Letos se naše působení ustálilo na regionální města Příbram a Dobříš. Bude tomu tak i příští rok. Se mnou se ještě uvidíte 4.12.2016 na Dobříši a před svátky budeme i v Sedlčanech či Příbrami.

O naší práci se ví všude

Dokázal nám to i pořadatel soutěže „ŽIVNOSTNÍK ROKU 2016”, když nás v létě požádal o účast v krajském kole. Alenka přihlášku vyplnila podle nejlepšího vědomí a svědomí a zřejmě psala dobře, před porotou z toho bylo pěkné 3. místo :)

 

 

Vánoce jsou za dveřmi

Loni to bylo poprvé, co jsme pro vás na objednávku pekli vánočky. Kdo by si ji rád dopřál na stůl i letos, může už nyní psát objednávku na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. s počtem kusů, váhou (500 g nebo 1 kg) a datem vyzvednutí (pokud zajedete do křepenického krámku) nebo dodání (pokud si vánočku vyzvednete na místě, kam dodáváme).

pekárna křepenice, václav křížek, alena kramešová, david krameš, křepenice u sedlčan, obec křepenice, domácí vánočka

 

Závěrečná glosa

Pozoruji dění pekárny jako fotograf, prodavač, poradce a kdo ví co ještě už 2 roky a za tu dobu jsem si udělal docela pěkný obrázek. Pečivo je až na konci celého procesu, kterému předchází řešení prostoru, trhů, plánování výroby (pečeme bez zbytečných přebytků), zásobování, práce s lidmi, web, budování dobrého jména a značky…Toto je jen zlomek a do toho jedna rodina, která to vše obstarává. Pekárna je tu pořád, každý den, ať je neděle nebo středa večer. Volno zkrátka nemáte a z pěkného úmyslu se časem stane práce na 7 dní v týdnu. Rozhodně tedy není co závidět. Podobný projekt potřebuje dobře fungující tým zapálených lidí, a i když jsem už „zástěru věšel na hřebík”, jsem rád jeho součástí.

Chcete se podívat přímo do pece? Na našem facebooku to jde :) 

Václav Křížek

Nahoru