David pořešil něco zdokonalením procesu výroby, ale málo místa je zkrátka málo místa. Již v roce 2015 jsme se tedy “začali rozhodovat co dál dělat, pekařina pro nás byla jasná volba” :) Ne vážně, chtělo to větší prostory a po nějakém tom snažení a jednání se konečně zadařilo.

Stále doma

V našem hledáčku bylo více nemovitostí, ale já myslím, že to nakonec dopadlo jak mělo. Pekárna zůstane v Křepenicích a to v prostoru starého obchodu Skupiny COOP. Ten jsme dostali do nájmu 1.3.2016. Budova minulého režimu je možná trochu nevzhledná, ale trocha barvy, vůně čerstvého pečiva a jistě tu zas bude čilo jako kdysi. A to není vše. Obchod zůstane obchodem. :) Do nabídky zahrneme produkty každodenní potřeby, kavárnu se společenským prostorem, prodej kvalitního vína a čerstvě pomleté kávy. To vše pod jednou střechou.

První brigáda, spíš exkurze do muzea

Musím se přiznat, na první brigádě jsem dostál své skeptické pověsti. Posouvání pultů a regálů odhalilo “pěkné poklady”. Jmenovitě asi uzavřené láhve minerálky pod pultem či Kčs mince :) Ten den se nesl ve znamení stěhování, objevování a zkoumání. Tak například jen rozebrat a uklidit starý regálový systém dalo pořádně zabrat. Hodiny s jističem a nápisem “Zlodějský svítidlo” mne braly tak, že jsem je fotil hned několikrát.

documents-export-2016-04-12.jpg

foto: Václav Křížek

 

documents-export-2016-04-121.jpg

foto: Václav Křížek

 

uklid.jpg

foto: Václav Křížek

Co dál? Zajděte na trh

To už si snad ověříte sami, otevíráme již v květnu. Přesné datum otevření zatím nemáme, ale prostor se už rýsuje. Například kynárna níže :) Každý 2. týden v měsíci nám zase pěkně běží trhy na Dobříši, každý 3. týden pak trhy v Příbrami a letos se nám stává domovem i Zbraslav u Prahy, kde jsme potvrdili termíny 23.4., 7.5, 4.6, 27.8, 1.10 :)

Čerstvé pečivo lze objednávat i prostřednictvím Facebooku nebo Instagramu

Vašek K.

 

uklid-2.jpg

foto: Václav Křížek

Nahoru